Program je koncipován jako jednodenní akce pro děti z nedělních besídek s cílem pozvat „mimosborové“ děti, spřátelit se s nimi a navázat kontakt s jejich rodiči. Děti i dospělí si při něm hrají na dělníky, jsou rozdělení do pracovních týmů a pod „odborným“ dohledem stavbyvedoucích plní úkoly během celého dne.

   
Letáček LEGO PÁRTY ke stažení

BALÍČEK LEGO PÁRTY ke stažení


Můžete si také stáhnout a použít předmětnou lekci a různé hry s Legem:
LEGO hry ke stažení

LEGO lekce ke stažení:

Milosrdný samařan – prezentace
Milosrdný samařan – text

Boháč a Lazar – prezentace
Boháč a Lazar – text

! ! ! PROSÍME PO VAŠÍ AKCI O VYPLNĚNÍ DOTAZNÍKU ZDE ! ! !

REZERVACE, INFORMACE:

Ľubomír Čermák
mobil: 737 568 554
e-mail: lego@detskamisie.cz

Přehled míst kde bude naše Lego sloužit dětem


   
   

Termíny v roce 2022 – SADA PŘÍBOR

7.-11.2.    DM Jarní příměstský tábor v Příboře
4.-6.3.    ČCE v Zábřehu
13.3.    SCEAV Oldřichovice – Lego párty v Olomouci
13.-15.5.    ČCE Přerov
1.6.    KS Český Těšín
10.6.    ČCE Český Těšín
11.-12.6.    CB Český Těšín
4.-8.7.    Příměstský tábor Chrudim
23.-29.6.    BJB Praha – Církev XXI. století (LegoPárty ve Velkém Meziříčí)

   

Termíny v roce 2022 – SADA PRAHA


26.2.    ČCE Braník
30.4.-18.6.    Západní Čechy

      23-24.04.2022    ČCE   Teplá
      26-28.04.2022    Školka Diakonie ČCE v Chebu
      30.04.2022         BJB   Cheb 1.
      7.05.2022            Hrádek u Rokycan
      14.05.2022         ČCE Chodov u Karlových Varů
      21.05.2022         BJB Plzeň – v obci Tlučná
      28.5.2022            BJB Konstantinovy Lázně
      04.06.2022         CB   Klatovy
      11.06.2022         YMCA Plzeň – NETUNICE
      18.06.2022         CB Karlovy Vary

25.-29.7.    ČCE Braník
15.-19.8.      Příměstský tábor Litoměřice
1.10.      Dětská misie – Kynšperk nad Ohří
8.10.    Stříbro

Fotogalerie

Video

Reportáž televize POLAR z LEGO párty v Albrechticích u Českého Těšína dne 3. 3. 2018:
Reportáž

Reportáž televize POLAR z LEGO párty ve středisku Slezské diakonie "Pohoda" dne 27. 3. 2019:
Reportáž

Obsah

RANNÍ SMĚNA

sraz dělníků

  • úvodní scénka – dva dělníci stavějí stavbu, moc jim to nejde, shodnou se na tom, že potřebují nějakého stavbyvedoucího, který by jim pomáhal …
  • představení stavbyvedoucích (černá trička, rifle, reflexní vesty, přilby, pracovní brýle; na tričkách logo se jménem)
  • rozdělení dělníků do pracovních čet
  • píseň: Dělání, dělání …
  • potřeba získat stavební povolení (vysvětlení úkolů a programu na dopoledne)

dělníci získávají stavební povolení:

  • procházka po obci se zastávkami na stanovištích u různých významných budov
  • každá skupinka má svůj dokument – „stavební povolení“, do kterého dostává za splněný úkol potřebné razítko
  • děti se na stanovištích v plnění úkolů střídají nebo celá skupinka plní úkol společně

polední návštěva kantýny

  • společný oběd
  • odpolední relax

ODPOLEDNÍ SMĚNA

školení pracovních týmů:

  • biblická lekce – Podobenství o moudrém a bláznivém muži
  • zpěv

stavební dělník v akci:

  • stavění vesničky z Lega®, které je možné zdarma zapůjčit u DM
  • každá skupinka má minimálně dva, lépe tři stoly – jeden pro lego kostky, jeden na stavění, jeden pro hotové stavby. Stůl, na kterém děti stavějí svou lego vesničku, je shora obalený bílým papírem. Děti tak mohou kreslit cesty, jezírka, řeky … Kromě lego kostek mají děti k dispozici pastelky, špejle, lepidla, barevné papíry, krepáky, malá autíčka, zvířátka, malinké panenky, … (dodají pořadatelé).

měření sil mezi stavebními četami (běhací závod venku):

  • stavba věže – v pracovních rukavicích děti stavějí věž z kostek; vítězí tým, který postaví vyšší věž
  • převážení stavebního materiálů – běh s dětskými kolečky, střídají se všichni; vítězí skupinka, která danou trasu zvládne rychleji
  • běh v pracovním oděvu – obléknout reflexní vestu, pracovní rukavice, přilbu; vítězí skupinka, která trasu zvládne rychleji
  • přenášení písku – každá skupinka přenáší malou lopatičkou písek z jednoho kbelíku do druhého; vítězí ta skupinka, která zvládne za určitý čas přenést více písku

sváča na staveništi:

  • pohoštění pro děti
  • dokončení staveb

kolaudace staveb:

  • příchod rodičů
  • společná kolaudace staveb – jednotliví stavbyvedoucí prezentují svoje lego vesničky
  • focení skupinek s jejich výrobky
  • rozhovory s rodiči


Ohlédnutí za rokem 2021

17 akcí s Legem
v 6 krajích ČR

26.6.    Mini-městečko EDEN – Společenství křesťanů Eden Jihlava
5.-9.7.    Příměstský English Camp SCEAV v Třinci
17.-23.7.    Příměstský tábor – Společenství křesťanů Eden Jihlava
19.-23.7.    Příměstský tábor CB v Chrudimi
7.-14.8.    Příměstský tábor – Společenství křesťanů Eden Jihlava
9.-13.8.    Příměstský tábor BJB v Litoměřicích (4 krabice)
16.-20.8.    Příměstský tábor SCEAV v Neborech
4.9.    KS Praha
18.9.    Mini-městečko EDEN – Společenství křesťanů Eden Jihlava
22.9.    Odpoledne s Legem v MŠ Praha-Zličín
16.-17.10.    CB Chrudim – Legopárty
27. a 29.10.    Lego tábor DM Příbor
12.-14.11.    ČCE Český Těšín
20.11.    Program v DtD v Olomouci
16.12.    Vánoční program pro ZŠ Příbor
18.12.    Vánoční program v DtD v Olomouci


Ohlédnutí za rokem 2020

5 akcí s Legem
ve 3 krajích ČR
171 dětí

7.-9.3.    ČCE Zábřeh
7.-10.7.    Příměstský English Camp SCEAV Třinec
17.-21.7.    Příměstský tábor SCEAV Písek u Jablunkova
10.-14.8.    Příměstský tábor BJB Litoměřice
26.-27.9.    SCEAV Těrlicko


Ohlédnutí za rokem 2019

37 akcí s Legem
v 9 krajích ČR
1330 dětí

31.1. – 1.2.    SCEAV Smilovice
14.2.   Slezská diakonie Český Těšín (3 krabice)
15.2.   SCEAV Komorní Lhotka (3 krabice)
20.2.   Slezská diakonie Frýdek-Místek (3 krabice)
23.2.   KS Praha (Legopárty v Radlicích)
2.3.    KS Praha (Legopárty na Proseku)
2.3.    SCEAV Komorní Lhotka (2 krabice)
9.3.    ČCE Praha Braník
16.3.   KC & Royal Rangers Český Těšín
27.3.   Slezská diakonie Karviná (středisko Pohoda)
30.3.   SCEAV Albrechtice
13.4.   SCEAV Třinec
16.4.   přesun do západních Čech
27.4.   BJB 1 Cheb
4.5.   západní Čechy (v jednání)
11.5.   Royal Rangers Jindřichovice u Sokolova
15.5.   Školka "Diakonie Cheb"
18.5.   CB Plzeň
25.5.   BJB Aš
1.6.    BJB Konstantinovy Lázně
8.6.    AC-CBH Plzeň
15.6.   KS Plzeň
22.6.   CB Klatovy
24.6.   Tlučná u Plzně (BJB Plzeň)
8. – 12.7.    Příměstský tábor YMKA Plzeň v Netunicích
22. – 26.7.   Příměstský tábor Chrudim (4 krabice)
22. – 26.7.   Příměstský tábor AC Oldřichovice (4 krabice)
5. – 9.8.    Příměstský tábor BJB Litoměřice (4 krabice)
5. – 9.8.    Příměstský tábor AC Lysá nad Labem (4 krabice)
14.9.   AC Brno
21.9.   AC Vyškov
28.9.   CB Karlovy Vary
12.10.    SCEAV Karviná
19.10.    CB Chrudim
25. – 29.10.    DM Příbor
16.11.    ČCE Šenov
18.11.    ČCE Valašské Meziříčí
23.11.    Církev XXI. století Praha-Zličín
16. – 20.12.    DM Příbor

Error!